Program Pity 2016 NG – szybki sposób na deklaracje PIT

Każdego roku większość z nas ma ten sam problem. Coroczne rozliczanie deklaracji podatkowych nie należy do szybkich, wygodnych ani prostych. A trzeba pamiętać, że wystarczy jeden błąd, aby Urząd Skarbowy miał podstawę do tego, aby nałożyć na nas karę. Całe szczęście, jest prosty sposób, aby tego uniknąć – program Pity 2016 NG

Co sprawia nam największe trudności w wypełnianiu PIT?

Samodzielne rozliczanie deklaracji jest bardzo skomplikowane. Bardzo często nie wiemy, w jakie rubryki wpisać poszczególne źródła dochodów, mamy też problemy z prawidłowym obliczaniem składek. Tym bardziej, że prawo podatkowe jest bardzo zawiłe i gubią się w nim nawet księgowi. Na domiar złego, przepisy potrafią zmieniać się z roku na rok i pewne pozostaje tylko to, że trzeba rozliczyć podatek dochodowy. Jak to zrobić? O to urzędy już się nie martwią.

Czym jest program Pity 2016 NG?

Przed błędami w PIT-ach możemy się jednak łatwo ustrzec. Do tej pory wielu z nas rozliczenia pozostawiało profesjonalnym księgowym, którzy wypełniali za nas deklaracje. Można też było skorzystać z fachowej pomocy, którą oferowały organizacje non-profit. Jednak były to rozwiązania na tak zwaną „krótką metę”. Za usługi księgowego trzeba było zapłacić, a kolejka darmowego księgowego była zbyt długa. Teraz te problemy znikają?

Od kilku lat mamy możliwość skorzystania z darmowego i proste programu Pity 2016 NG. Służy on do profesjonalnego wypełniania oraz przesyłania deklaracji drogą elektroniczną. Aby móc z niego korzystać, wystarczy pobrać go ze strony i zainstalować na komputerze. Następnie można przystąpić do wypełniania deklaracji PIT. Warto też dodać, że istnieje wersja on-line.

Jak działa Pity 2016 NG?

Wypełnienie deklaracji PIT jest proste, szybkie i wygodne. Wystarczy stworzyć nasze konto, w którym wpiszemy wszystkie, niezbędne dane. Utworzenie takiego konta polega na podaniu danych osobowych m.in.: imienia i nazwiska, numeru PESEL, adresu oraz na wskazaniu odpowiedniego Urzędu Skarbowego.

Następnie program sam nas pokieruje. Wystarczy podać wszystkich źródeł dochodów oraz ich wysokości, a także sumy składek na ubezpieczenia. Nie musimy przy tym nic liczyć. Program sam dokonuje obliczeń i wyniki umieszcza w odpowiednich rubrykach. Program wybierze także druk, który jest przeznaczony dla rozliczania osiąganych przez nas dochodów.

Po wszystkim wystarczy tylko wysłać deklaracje do urzędu. Nie wymaga to nawet wychodzenia z domu. Program wyśle nasz PIT drogą elektroniczną.